Praktyki

Z myślą o studentach i absolwentach wyższych uczelni, którzy pragną zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe organizujemy praktyki przez cały rok.

Oferujemy

  • 3 tygodniową bezpłatną praktykę w jednej z redakcji czasopism lub dziale wspierającym (HR/PR/IT/Księgowości/Dziale Badań/ Dziale Rozwoju Produktów Wydawnictwa/ Dziale Dystrybucji),
  • indywidualny program przygotowany dla Ciebie przez opiekuna obejmujący zadania dostosowane do specyfiki pracy w redakcji lub dziale, w którym odbędziesz praktyki,
  • elastyczny czas odbywania praktyk w pełni dostosowany do Twojego planu zajęć,
  • referencje z odbytych praktyk,
  • dla najlepszych praktykantów zaproszenie do dalszej współpracy.

Zastanawiasz się co będziesz u nas robić?

  • włączysz się w codzienne zadania redakcji bądź działó wspierających, będziesz brał aktywny udział w realizowanych projektach, dzięki czemu zdobędziesz praktyczne umiejętności,
  • zapoznasz się z rynkiem mediów branżowych,
  • będziesz miał możliwość przekonania się w jaki sposób realizowany jest marketingowy sukces czasopisma,
  • dokonasz weryfikacji informacji na temat rynku, kluczowych klientów oraz innych firm współpracujących z redakcją lub działami,
  • spędzisz wspaniały, pełen praktycznej wiedzy czas, dzięki któremu zwiększysz swoją konkurencyjność na rynku pracy.

Po zakończeniu praktyk będziesz miał możliwość oceny naszej współpracy. Twoje wnioski i uwagi przyczynią się do dalszego rozwoju praktyk studenckich.Opinie praktykantów

 

Paulina, 24 lata, absolwentka Socjologii (specjalność: polityka społeczna) na Politechnice Śląskiej w Gliwicach
Praktyka w Elamed Media Group nie była moją pierwszą, dlatego mogłam ją dobrze porównać z pracą w innych firmach. Od samego początku miałam możliwość uczestniczenia w życiu wydawnictwa na równi z etatowymi pracownikami, ponieważ zostały mi powierzone konkretne i odpowiedzialne zadania.
Wybrałam dział personalny, w którym zajmowałam się m.in. publikacją ogłoszeń o pracę na portalach internetowych, tworzeniem i archiwizacją dokumentacji kadrowej i płacowej oraz służyłam pomocą w bieżących działaniach administracyjnych działu. Moje wrażenia po odbyciu praktyki są pozytywne. Miałam okazję pracować w miłej atmosferze, z osobami które chętnie dzieliły się ze mną swoją wiedzą.
Myślę, że praktyki są dobrym sposobem na poznanie określonego rodzaju pracy. Pozwalają zweryfikować swoje wyobrażenia na temat pracy zawodowej, a w konsekwencji pomagają w wyborze konkretnego kierunku rozwoju zawodowego.
Praktyki w Elamed Media Group polecam wszystkim, dla których priorytetem jest zdobycie nowych doświadczeń. Często są one wielką szansą na zatrudnienie, o czym przekonałam się sama.

Aleksandra, 22 lata, studentka III roku Politologii (specjalność: komunikacja społeczna i dziennikarstwo) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach
Miejscem moich wakacyjnych praktyk była redakcja „Ogólnopolskiego Przeglądu Medycznego”, prestiżowego miesięcznika kierowanego do menedżerów służby zdrowia, w tym przedsiębiorczych lekarzy, oraz „Rehabilitacji w praktyce”. Redaktor naczelny chcąc sprostać moim oczekiwaniom względem praktyk, poprosił, abym wypisała w punktach, czego chciałabym się w ciągu tych 3 tygodni nauczyć. Zależało mi przede wszystkim na praktyce, aby zajmować się czymś więcej, niż tylko przysłowiowym „parzeniem kawy”. Patrząc teraz na tę listę, mogę stwierdzić, że w większości moje cele wyjściowe zostały osiągnięte.
Bardzo podobało mi się, że przed każdym zadaniem, które musiałam wykonać, omawiałam je w szczegółach z redaktorem naczelnym. Wyjaśniał, na czym będzie ono polegać, podpowiadał, w jaki sposób je wykonać, udzielał pomocnych wskazówek.
Generalnie zaskoczyło mnie podejście wszystkich pracowników wydawnictwa do praktykantów. Dało się odczuć, że nie traktują mnie jak intruza, czy zbędny balast.
Zadania, z jakimi przyszło mi się zmierzyć były różnorodne. Od typowo biurowych, na przykład: telefoniczna aktualizacja baz danych teleadresowych, spisywanie wywiadów, formułowanie i wysyłanie wiadomości e-mail, po te bardziej twórcze, jak opracowywanie działań związanych z organizacją konferencji, wyszukiwanie do niej partnerów lub tworzenie materiałów promocyjnych do czasopisma. Z dużą pomocą redaktora naczelnego mogłam zaprojektować reklamę prenumeraty „OPM” w formie tzw. wkładki do czasopisma. Podczas tej pracy odkryłam, że jestem osobą kreatywną. Cieszę się, że zdecydowałam się na praktyki w dziale marketingu. Mam poczucie, że po tegorocznych wakacyjnych praktykach jestem bogatsza o nowe doświadczenie zawodowe. Nie stoję w miejscu, jestem o mały krok dalej niż reszta znajomych, no i ciągle się rozwijam.”

Aleksandra, 23 lata, studentka V roku Politologii (specjalność: dziennikarstwo i komunikacja) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach
Zdecydowałam się na praktyki w Elamed Media Group, ponieważ zainteresowała mnie oferta Wydawnictwa. Miałam możliwość pracy w czasopiśmach branżowych "Cukiernictwo'' i ,,Piekarstwo". Podczas praktyk redagowałam teksty i śledziłam wydarzenia z branży. Była to praca twórcza, pełna wyzwań, która pozwoliła mi rozwinąć się warsztatowo. Praca z tekstem poszerza horyzonty, sama praca w wydawnictwie uczy dobrej organizacji oraz samodzielności.
Polecam praktyki w Elamed Media Group, ponieważ można zdobyć pierwsze doświadczenie i umiejętności niezbędne w zawodzie dziennikarza, a panująca atmosfera temu sprzyja. Bardzo cenię tego wydawcę również ze względu na ludzi, których poznałam. To najciekawsza przygoda z zawodem dziennikarza, jaką kiedykolwiek przeżyłam.

Łukasz, 20 lat, student I roku Polonistyki (specjalność edytorska) na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie
Zawsze interesowały mnie zagadnienia związane z pracą redaktorską. Praktyki w redakcji czasopisma "Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski" i "Energia dla Przemysłu" dały mi możliwość sprawdzenia się w tej dziedzinie, z czego jestem bardzo zadowolony.
Miałem szansę aktywnie uczestniczyć w pracy redakcji poprzez pozyskiwanie materiałów czy redakcję tekstów, a wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze.
W Elamed Media Group mili, pomocni i wyrozumiali pracownicy wdrażają praktykanta w swoją pracę poprzez aktywny udział ,a nie bierną demonstrację.
Decydując się na praktyki właśnie w Elamed Media Group będziesz miał do czynienia z rzetelnymi fachowcami, którzy skłonni są do dzielenia się swoją wiedzą.

Kamila, 24 lata, studentka V roku Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Szukając praktyk, zwracałam uwagę na takie, które pozwoliłyby mi wykorzystać w praktyce wiedzę polonistyczną, a równocześnie zapewniałyby możliwość elastycznego dopasowania terminu i trafiłam na Elamed Media Group.
Wybierając praktyki w tej firmie chciałam przede wszystkim skonfrontować moją teoretyczną wiedzę zdobytą w czasie studiów z praktyką. Moje oczekiwania się spełniły - powierzono mi zróżnicowane zadania oraz zapewniono szansę na samodzielną pracę. Nauczyłam się wykorzystywać w praktyce umiejętności językowe, zapoznałam się ze strukturą i sposobem funkcjonowania branżowego czasopisma "Infrastruktura Transportu". Poznałam dziedzinę, z którą nie miałam wcześniej do czynienia.
Atmosfera w redakcji od samego początku była niesamowicie przyjazna i miła. Wszyscy pracownicy byli bardzo otwarci i z chęcią odpowiadali na każde pytanie. Elamed zapewnia studentom szeroki wachlarz zajęć - od prac redaktorskich po marketingowe pozyskiwanie klientów.

Skontaktuj się z nami

Dział Personalny

tel. 32 788 51 86
fax 32 203 93 56

Współpraca
Przyjazna Rekrutacja